سامانه پیامکی شهرداری رضی

شهردار رضی به جمع شهرداران صلح جهانی پیوست

به گزارش روابط عمومی شهرداری، طی حکمی از سوی ماتسوئی کازومی شهردار شهر هیروشیما و رئیس سازمان بین الملی شهرداران صلح دنیا ، سلیم بیگ زاده، شهردار رضی به عنوان یکی از اعضای شهرداران صلح جهان پذیرفته شد در قسمتی از متن این گواهینامه آمده است: «ما تعهد می کنیم هر پیشنهادی را که مبنی بر همبستگی بین شهرها فراتر از مرزهای ملی و ایدئولوژی های مختلف،به منظور دستیابی به هدف نهایی از منع کلی سلاح های هسته ای و لغو بازگشت تراژدی های ناکازاکی و هیروشیما وجود دارد را انجام دهیم .

بر همین اساس سلیم بیگ زاده شهردار رضی ، مهمترین اهداف این سازمان راتقویت روابط فرهنگی و صلح طلبانه بین شهروندان شهرهای عضو سازمان به منظور گسترش فرهنگ صلح و دوستی و پرهیز از نزاع و خشونت دانست و اظهار داشت: تلاش برای پیشگیری از وقوع جنگ، کشتار و تخریب که نتیجه ای جز صدمه به شهروندان و مردم بیگناه ندارد و همچنین تلاش برای ریشه کن شدن سلاح های اتمی و شیمیایی در سطح جهان به عنوان برنامه های این سازمان جهانی مطرح است .

وی افزود: کشورما قربانی وسیع ترین حملات شیمیایی پس از جنگ جهانی است و هنوزهم هزاران نفر از مردم ما از عوارض جنگ تحمیلی بویژه سلاحهای شیمیایی رنج می برند . شهردار رضی ادامه داد: از سوی دیگر عضویت شهرداری رضی در این سازمان تاییدی بر این حقانیت است که ملت ایران خواهان صلح و همزیستی مسالمت آمیز با جهان و زندگی با آرامش، عزت و سرافرازی برای شهروندان می باشد .

وی به نقل از «ماتسویی کازومی» اظهار کرد: ما در نقطه آغازین حساسی برای مبارزه در جهت رهاسازی خود از تهدید هسته ای قرار داریم؛ بیایید با هم برای رسیدن به جهانی صلح آمیز و آینده ای روشن تر تلاش کنیم؛ منتظر مشارکت شما در فعالیتهای شهرداران صلح از جمله جنبش چشم انداز ۲۰۲۰ هستیم.

لازم به ذکر است، سازمان بین المللی شهرداران صلح در سال ۱۹۸۲ به ابتکار شهرداران هیروشیما و ناکازاکی و با اعلام رسمی در سازمان ملل متحد تاسیس شد. در حال حاضر بیش از شش هزار شهر دنیا در بیش از ۱۶۹ کشور عضو این سازمان هستند. هر چند سال یک بار شهرداران عضو این سازمان در یکی از کشورهای عضو گرد هم می آیند تا بر اهمیت تلاش جمعی برای رسیدن به اهداف این سازمان تاکید کنند و برنامه هایی را در این ارتباط تنظیم کنند.

Scan10032

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*